flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Навчання керівників судів: т.в.о. Голови ДСА України ознайомив авдиторію зі станом фінансування системи правосуддя та перспективами на 2025 рік

29 листопада 2024, 12:34

Навчальний онлайн-захід для голів та заступників голів місцевих загальних, господарських та окружних адміністративних, апеляційних судів, Вищого антикорупційного суду, Касаційних судів у складі Верховного Суду було організовано Національною школою суддів України. Програма підготовки орієнтована на підвищення кваліфікації та охоплює проблемні питання організаційного характеру, шляхи їх вирішення, сучасний стан правосуддя та формування подальших орієнтирів.

«Про проєкт бюджету на 2025 рік. Стан фінансування системи правосуддя: виклики та шляхи їх вирішення» – тема, яку учасникам навчань розкрив у своєму виступі т. в. о. Голови Державної судової адміністрації України, доктор юридичних наук Максим Пампура.

Державна судова адміністрація України є державним органом у системі правосуддя, який здійснює організаційне і фінансове забезпечення діяльності органів судової влади в межах повноважень, установлених законом.

                                                                                

Переглянути слайди презентації «Про проєкт бюджету на 2025 рік. Стан фінансування системи правосуддя: виклики та шляхи їх вирішення»

Під час свого виступу, підкріпленого графічною презентацією, Максим Пампура ознайомив авдиторію з напрямами фінансування та його складовими, представив аналітичні дані та показники року, що минає, розповів про роботу, яку Державна судова адміністрація України провела, беручи участь у формуванні бюджету на рік наступний.
Нагадаємо, 19 листопада 2024 року Верховна Рада схвалила в цілому законопроєкт, а 28 листопада Президент України підписав закон про Державний бюджет на 2025 рік.

Т.в.о. Голови Державної судової адміністрації України підкреслив значимість новел, які містить вищезгаданий документ: «Перша – збереження оплати праці державних службовців апаратів судів на рівні 2024 року. Друга – доплата до посадового окладу суддям місцевих загальних судів. Третя – оплата праці державних службовців апаратів судів здійснюється за окремою постановою Кабінету Міністрів України. Нагадаю, що у 2024 році такого не було, ми керувалися Постановою Кабінету міністрів України від 29 грудня 2023 року № 1409. Ці три новели для нас є дуже важливими».

Під час навчань також було приділено уваги й іншим питанням, наприклад: з огляду на яку чисельність суддів та працівників апаратів судів був сформований бюджет 2025 року; чи передбачалися капітальні видатки розвитку і на якому рівні забезпечені податки поточні, тощо.
Доповідач відповів на всі запитання учасників курсу підготовки.     

Максим Пампура, т. в. о. Голови Державної судової адміністрації  України: «Як зауважив один із учасників заходу, сьогодні всі рішення по фінансовому перерозподілу, додатковому фінансуванню є абсолютно прозорими, а інформація – відкритою і доступною. Це дійсно так.

В контексті теми навчань, що стосується фінансування системи правосуддя, його поточного стану та перспектив 2025 року, ми торкнулися назрілих, актуальних питань. І я вдячний авдиторії за активну участь».