Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
31 серпня 2021 року відбувся круглий стіл "Оптимізація системи судів в Україні на шляху до 2022: перші результати та наступні кроки", який об’єднав парламентарів, представників судової влади та міжнародних експертів з метою обговорення майбутньої зміни мережі місцевих загальних судів в Україні.
Участь у заході взяв начальник Територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області Віктор Дейнека.
Під час заходу було презентовано напрацювання робочої групи щодо зміни системи місцевих судів, яка створена при Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики, під керівництвом Павла Павліша, народного депутата України, члена Комітету.
Також, в ході заходу, Богдан Моніч, голова Ради суддів України, та Сергій Чорнуцький, заступник Голови Державна судова адміністрація України, представили основні критерії та методологію реорганізації місцевих загальних судів, яка братиметься до уваги під час розробки відповідного законопроекту.
Як відзначив Андрій Костін, голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, оптимізація системи місцевих загальних судів стосується усіх аспектів функціонування правосуддя. В першу чергу, відповідності адміністративно-територіальному устрою. Однак, спікерами також підкреслено не менш важливі фактори, такі як клієнтоорієнтованість судів та тісна взаємодія з органами правопорядку.
Міжнародні експерти Проєкту в свою чергу презентували досвід оптимізації системи місцевих загальних судів у Фінляндії, Швеції та Литві, а також розповіли про критерії, виклики та результати відповідної реформи у своїх країнах як в короткотерміновій, так і в довгостроковій перспективі.
Ознайомитись з документом «Огляд європейського досвіду оптимізації системи місцевих загальних судів на прикладах Фінляндії, Литви та Швеції» можна за посиланням: https://bit.ly/3kKJqnn.
Зрештою, учасники круглого столу погодилися, що поточна система місцевих загальних судів України не відповідає реаліям часу та має бути належним чином оптимізована. Водночас, така оптимізація повинна відбуватись за зрозумілими та чіткими критеріями, аби кожен суддя і працівник суду, а також громадяни, розуміли мету та ключову цінність цієї реформи – підвищення ефективності здійснення правосуддя в Україні.