flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Реальна статистика спростовує тези про низьку довіру до судів і якість правосуддя - Лідія Ізовітова

04 березня 2021, 08:33

   14% рішень місцевих судів оскаржуються в апеляційній та касаційній інстанціях. Така статистика свідчить про те, що в країні діє кваліфікований, професійний і справедливий суд.

   На цьому наголосила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя».

   «У 14% випадків від усіх справ виникає незадоволення судовими рішеннями. То хіба можна говорити про несправедливе правосуддя? Такий невеликий відсоток оскарження рішень говорить навпаки, що суд у нас кваліфікований, професійний і справедливий. Інших висновків не може бути. Проте ніхто не дав цьому оцінку і не сказав, що судді доброчесні», - резюмувала Лідія Ізовітова.

   Таким чином, це спростовує тезу про те, що єдина судова інституція, яка викликає довіру громадян, - це Вищий антикорупційний суд, сформований за участю міжнародних експертів.

   Водночас, Лідія Ізовітова зазначила, що в українській системі судочинства є низка реальних проблем, які потрібно вирішувати. Зокрема, доступ громадян до правосуддя, який обмежений через високі ставки судового збору.

   «Наші клієнти вже кілька років обмежені у доступі до суду через те, що державою встановлений дуже високий розмір судового збору. Судитися сьогодні людям не по кишені. І наші законодавці, якщо вони дбають про права громадян країни, повинні подбати і про те, щоб ставки судового збору для людей, для малого і середнього бізнесу були знижені», - вважає Голова НААУ, РАУ.

   Інша проблема – нестача суддів у судах, наголосила Лідія Ізовітова. Вона підкреслила, що через люстраційне законодавство багато професійних суддів пішли з професії, що ускладнює доступ до правосуддя. «Судді пішли з судів, є зачинені будівлі судів, є суди, де один або два судді, які не можуть забезпечити ту кількість населення, яка звертається до суду. Був так званий «великий вихід» суддів з професії. Саме суддів з величезним професійним досвідом, з людською мудрістю, з великим стажем роботи і розумінням, як розглядати судові справи. Вони вимушені були піти з професії, а фактично їх виштовхнули. І сьогодні потрібно над цими помилками працювати. Потрібно встановити, чому вони пішли. А вони пішли, бо бачили і не витримали цього тиску, приниження, звинувачення у несправедливості та недоброчесності, яка взагалі-то невідомо в чому полягає», - сказала Лідія Ізовітова.

   Нагадаємо, 1 березня Голова НААУ взяла участь  відкритті Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя» за участю президента України. У ході першого дня форуму було обговорено Стратегію подальшого розвитку системи правосуддя.

Національна Асоціація Адвокатів України