flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбувся круглий стіл «Укрупнення судів: проблеми та шлях вперед»

19 жовтня 2017, 15:05

    17-18 жовтня 2017 року у м. Києві  в готелі «Русь» за сприяння Програми Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» відбулось засідання круглого столу на тему «Укрупнення судів: проблеми та шлях вперед».

    Метою заходу було обговорення планів судової влади України щодо внесення змін до мапи судів нашої держави, вивчення міжнародного досвіду реалізації подібних проектів, ознайомлення із сучасними технологіями, що можуть  бути використані в цьому процесі, а також вироблення рекомендацій щодо подальших кроків в цьому напрямі.

    Учасниками круглого столу були керівники судових установ та організацій системи правосуддя, голови судів, начальники територіальних управлінь ДСА України, судді, правники та представники міжнародних проектів, що опікуються реформуванням судової системи України.

    У заході взяв участь  начальник Територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області Віктор Дейнека.



    Провідною темою дискусії на круглому столі було питання укрупнення судів, тобто ліквідація їх частини та збільшення чисельності суддів у судах, що залишаються. Було зазначено, що дана реформа має бути проведена на засадах балансу між: доступністю суду з точки зору відстані для громадян, мінімально можливим розміром суду із забезпеченням доступності необхідних компетенцій та функцій; зменшенням витрат держави; забезпеченням максимально високого рівня надання судових послуг.


    Також іноземні представники поділились досвідом побудови такого невід’ємного механізму під час проведення укрупнення кількості судів як реорганізація так званої мапи судів.  Якщо коротко, цей процес має складатись з таких етапів: оцінка існуючої мапи судів; визначення завдань та критеріїв побудови нової системи судів; розробка та вимірювання показників; створення нової мапи судів.

    На додаток увага учасників круглого столу акцентувалась на певних проблемах, які потребують вирішення під час впровадження зазначеної реформи.  Це, зокрема, визначення оптимальної кількості суддів у кожному суді, ефективна організація нового суду та його апарату, ліквідація місцевих судів має відбуватись із тим, щоб були дотримані вимоги КПК (щодо подання слідчих органів, строки кримінальних проваджень, що перебувають на розгляді таких судів тощо); оперативне обрання нових присяжних тощо.