flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Колегія Територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області зібралась для обговорення найважливіших напрямів діяльності територіального управління та вирішення актуальних питань

29 жовтня 2015, 10:11

 

28 жовтня 2015 року керівництво Територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області, Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України, голови судів, судді та керівники апарату місцевих загальних судів м. Львова та Львівської області за участі керівника спеціального батальйону судової міліції «Грифон» ГУ МВС України у Львівській області зібрались для обговорення та прийняття рішень з актуальних питань діяльності територіального управління та судів Львівщини у форматі розширеного засідання колегії Територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області.
 
 
Обговорюючи перше питання порядку денного «Актуальні питання забезпечення безпеки діяльності судів», начальник територіального управління Віктор Дейнека зазначив, що на даний час не врегульовано питання механізму роботи та фінансування відомчої воєнізованої охорони Державної судової адміністрації України, яка повинна запрацювати уже з 07 листопада 2015 року. Присутні розглядали питання, яким чином забезпечити безпеку в судах у випадку, якщо воєнізована охорона не запрацює вчасно.
Командир спеціального батальйону судової міліції «Грифон» ГУ МВС України у Львівській області Назар Коминар, в свою чергу, зазначив, що спецбатальйон «Грифон» не припинить виконувати обов’язки по охороні безпеки в судах і після 07 листопада 2015 року. Також зауважив, що доцільно не змінювати структуру та правовий статус СБСМ «Грифон» та звернутися до Державної судової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України з пропозицією врегулювати механізм функціонування судової охорони як спеціального підрозділу при Міністерстві внутрішніх справ України.
Така пропозиція по врегулюванню питання забезпечення безпеки діяльності судів була підтримана усіма членами колегії та присутніми на засіданні.
 
 
Розкриваючи наступне питання порядку денного, директор Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України Оксана Польна окреслила основні аспекти співпраці із судами та Територіальним управлінням державної судової адміністрації України в Львівській області, зокрема особливості залучення суддів в якості викладачів, порядок відрядження суддів для викладацької діяльності та зменшення навантаження на них. Також зазначила, що в наступному році заплановані оновлення в організації діяльності Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України, які потребуватимуть тісної співпраці з суддями, а саме –  визначення актуальної тематики навчань.
 
 
Заступник начальника територіального управління Марія Коник розповіла про особливості співпраці судів та громадськості. За її словами, на сьогоднішній день вже багато кроків зроблено для того, щоб довести суспільству відкритість судової гілки влади. Проводиться робота, спрямована на формування позитивної громадської думки та управління нею. Так, Радою суддів України прийнято ряд рішень, що стосуються роботи з налагодження ефективної комунікації, з метою відновлення довіри суспільства до судової влади України. Зокрема, вирішено створити Громадську раду при Раді суддів України та затверджено Положення про неї; схвалено рекомендації міжнародної конференції «Зміцнення довіри до судової влади через покращення взаємної комунікації». Також, Радою суддів України визнано поведінку такою, що підриває суспільну довіру та повагу до судової влади як з боку інших органів державної влади, так і з боку суддів; схвалено пам’ятку щодо спілкування з журналістами; підтримано відкрите звернення суддів Верховного Суду України щодо необхідності вжиття дієвих заходів, спрямованих на зміцнення авторитету судової влади. Марія Коник наголосила, що саме голови судів відіграють чи ненайважливішу роль в організації якісної прес-служби у суді. Враховуючи вищенаведене, головам судів та суддям рекомендовано на зборах суддів обрати суддю-спікера, повідомляти громадськість про справи, які становлять суспільний інтерес, шляхом оприлюднення зазначеної інформації на веб-сайті суду, а також налагодити роботу з вдосконалення комунікації судів із громадськістю та вважати її одним із пріоритетних напрямків діяльності суду.
 
 
Серед різного начальник територіального управління Віктор Дейнека зупинився на питанні оплати праці працівників апарату судів та проблемних питаннях взаємодії судів Львівщини з прокуратурою.
За результатами обговорення питань порядку денного прийнято відповідні рішення, які затверджені наказом Територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області, та будуть скеровані для виконання місцевим загальним судам м. Львова та Львівської області.