Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
22 липня 2015 року о 15.00 год. в приміщенні Львівської міської ради відбулась нарада з питань належного виконання обов’язку щодо поставки мобілізаційних ресурсів з керівниками підприємств, установ, організацій, навчальних закладів різного підпорядкування і форм власності, в якій взяла участь заступник начальника Територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області Марія Коник.
Зокрема, нараду розпочав заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Андрій Корнат, який зауважив, що війна на сьогоднішній день стосується кожного, тому керівники повинні забезпечити високий рівень мобілізації. «Законодавче поле дозволяє уникати мобілізації, керівники підприємств сприяють цьому, але потрібно захищати країну. Прошу з розумінням віднестись до ситуації – не ховайте мобілізаційний ресурс, не йдіть на зговір з власною совістю!», - закликав Андрій Корнат.
В.о. завідуючого сектором мобілізаційної роботи Львівської облдержадміністрації розкрив основні аспекти діяльності в період мобілізації, порядок бронювання військовозобов’язаних, а також перелічив основні законодавчі акти, якими визначені повноваження підприємств, установ, організацій в сфері мобілізаційної роботи.
В.о. завідуючого сектором взаємодії з правоохоронними органами, режимно-секретної, мобілізаційної та оборонної роботи Адміністрації Львівського міського голови наголосив на необхідності посилення контролю за військовим обліком та бронюванням, а також назвав підприємства, установи, організації, навчальні заклади, в яких виявлено порушення ведення військового обліку.
Присутні на нараді представники Львівського обласного військового комісаріату, Личаківсько-Шевченківсько-Залізничного ОРВК, Галицько-Франківського ОРВК окреслили основні проблеми, які виникли під час шостої хвилі мобілізації та повідомили про нововведення – військова служба (контракт) на особливий період.
Прокурор м.Львова та заступник військового прокурора Львівського гарнізону Західного регіону зазначили, що чинним Кримінальним кодексом України передбачено два види кримінальної відповідальності за порушення військового обліку: стаття 114-1 «Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань» та стаття 336 «Ухилення від призову за мобілізацією». Кримінальна відповідальність за дії настає виключно в разі, якщо вони вчинені з прямим умислом.
Представник Львівського міського управління ГУ МВС України в Львівській області заявив про першу внесену в Єдиний реєстр досудових розслідувань заяву про злочин проти керівника підприємства щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України.